درمان مو خوره

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 750 views

مو خوره

 

راه هایی برای درمان مو خوره

 

موخوره TRICHOPTLOSIS آسیبى است که برس و سشوار به موى سر وارد مى کنند. در این آسیب لایه و سطح محافظ مو در انتهاى فیبرهاى مویى نوک مو از بین مى رود. موخوره بیشتر در موهاى خشک و شکننده به وجود مى آید.

وقتى سطح محافظت کننده مو از بین مى رود و امکان جایگزینى آن به وجود نمى آید، سر ِ مو چند شاخه مى شود. هرچند سال ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره نوک موهاى خود را مى سوزاندند ولى این کار باعث مى شود، سلول هاى بیشترى نابود شود.در هر حال این مشکل بسیار رایج است.
شامپوهاى اسیدى یا قلیایى، فرهاى دائمى، رنگ کردن زیاد، دکلره کردن بیش از حد، استفاده از برس هاى نایلونى و فلزى و شانه هایى که دندانه هایى نوک تیز دارند در به وجود آمدن و تشدید موخوره مؤثر هستند.

راه هاى متفاوتى براى درمان موخوره وجود دارد

1- یک لیوان شیرین بیان را در سه لیوان آب جوشیده بریزید و بگذارید 10 دقیقه بجوشد و آرام آرام دم بکشد. بعد از این که سرد شد، آن را صاف کنید و هر روز از این مایع به موى سرتان بمالید. پس از مدت کوتاهى متوجه خواهید شد موخوره تان درمان شده است.

2- ریشه کنجد را در آب جوش خیس کنید و بگذارید 15 دقیقه به همین حالت بماند. بعد از آن ریشه کنجد را به مدت 30 دقیقه در آب جوش، بجوشانید؛ مایع صاف شده را به موهایتان بمالید.

3- موهایتان را در آب جوشانده تخم پیاز قرار دهید.

4- استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى یکبار، براى درمان موخوره مفید است.

5- در یک لگن آب چند قطره آمونیاک بریزید و موهایتان را با آن بشویید.

6- به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط کنید و به صورت خمیر در آورید و به موهایتان بمالید. صبح موهایتان را بشویید و با روغن زیتون چرب کنید.

7- گل ریواس، شاه تره و سدر را به میزان مساوى در آب خیس کنید و پس از این که 24 ساعت ماند، مایع صاف شده آن را به سر بمالید.

8- نیم کیلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نیم کیلو حنا مخلوط کنید، سپس آن را به پنج قسمت تقسیم کنید و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بمالید.

9- روغن بادام و بنفشه و کتیرا براى درمان موخوره مفید است.

10- نوک موها را چند سانتیمتر کوتاه کنید.

11- از برس ها و شانه هایى از جنس مواد طبیعى ( چوب و …) استفاده کنید.

12- از شامپو هاى طبیعى که اسیدى و قلیایى نیستند استفاده کنید.

13- هنگام شست و شوى موها از آب خیلى گرم استفاده نکنید.

14- از روغن هاى گیاهى به موهایتان بمالید.

15- کمتر از سشوار استفاده کنید.

16- گاهى موهایتان را ببافید.

 

 

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو