اصول آرایش چشم خانم های عینکی

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 690 views

 

glasses-eyeshadow-makeup

 

اصول آرایش چشم خانم های عینکی

 

اگر شما طرفدار آرایش چشم هستید اما به دلیل استفاده از عینک از آرایش چشم هایتان دوری میکنید پیشنهاد میکنم با تکنیک های آرایش چشم برای خانم های عینکی آشنا شوید ، با یک آرایش ساده چشم شما از پشت عینک بیشتر جلوه میکند ، تنها کافیست نکات آرایشی ای را بدانید تا با عینک هم زیبا باشید.

 

آرایش چشم مخصوص چشم‌های‌ پف آلود : اگر زیر چشم‌های‌تان پف یا هاله سیاهرنگی دارد میتوانید از کانسیلر برای محو کردن آن استفاده کنید و در پایان هم با یک لایه پنکیک آن را فیکس کنید ، کانسیلر در افراد عینکی کاربرد بیشتری دارد چون استفاده مداوم از عینک در زیر چشم سایه ای تیره ایجاد می‌کند و محوکننده‌های روشن در ‌از بین بردن این سایه موثر خواهند بود.

 

با آرایش درست چشم ، نگاه‌ها را از عینک‌تان دور کنید : اگر از عینک زدن خجالت می‌کشید یا احساس می‌کنید زشت شده اید ، سعی کنید با آرایش کردن درست نگاه‌های اطرافیان را از روی عینک خود دور کنید و توجه‌شان را به زیبایی صورت‌تان جلب کنید ، برای این کار آرایش لب‌ها بهترین گزینه است ، از رژهای صورتی ، قرمز و بنفش می‌توانید استفاده کنید.

 

فرم ابروهای‌تان را تصحیح کنید : ابروهای خوش‌حالت راز مهمی در زیبایی چهره است ، تمیز بودن ابروها و فرم صحیح ابروها نقش مهمی در تناسب چهره شما دارد.

 

برای زیباتر شدن رژگونه بزنید : وقتی عینک می‌زنید و می‌خندید عینک در جایی به صورت‌تان برخورد می‌کند ، از همان نقطه خط رژگونه را شروع کنید تا صورت‌تان طبیعی به نظر برسد و پوست گونه‌تان درخشنده و شفاف باشد.

 

آرایش چشم مخصوص چشم دوربین یا نزدیک بین : اگر چشمان‌تان دوربین است و شماره چشم‌تان بالاست از سایه‌ تیره‌ در اطراف چشم‌ها استفاده کنید تا آنها را کوچک‌تر نشان دهند ، هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نکنید چون آنها را بزرگ‌تر نشان خواهد داد. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده کنید و خط چشم تیره بکشید اما اگر شماره چشم‌های‌تان پایین است و از عینک نزدیک‌بین استفاده می‌کنید، چشم‌های‌تان پشت عینک کوچک‌تر نشان داده می‌شود و بهتر است که در بالای چشم از خط چشم استفاده کنید و پشت پلک را با سایه‌ روشن‌ بپوشانید تا چشم‌تان بزرگ‌تر به نظر برسد ، همچنین می‌توانید گوشه داخلی چشم را روشن‌تر کنید.

 

برای آرایش چشم تان روی چشم‌ها تمرکز کنید : شما می‌توانید با استفاده از خط چشم پهن ، فرمژه و ریمل حجم‌دهنده به چشمان‌تان جلوه بیشتری بدهید که حتی از پشت شیشه عینک هم مشخص باشد.

 

فریم عینک‌تان چه شکلی است؟ : وقتی می‌خواهید آرایش کنید حتما به فریم عینک‌تان توجه کنید ، اگر عینک‌تان فریم سبکی دارد سعی کنید ظاهرتان طبیعی‌تر باشد تا چهره‌تان جذاب‌تر شود و رنگ‌هایی را برای آرایش‌تان انتخاب کنید که بر زیبایی چشم و رنگ پوست‌تان اضافه کند.

 

مژه‌ها را نمایان‌تر کنید : از ریمل‌های چند کاره برای فر دادن و صاف کردن مژه‌ها استفاده کنید و آنها را به سمت بالا حالت دهید ، اگر مژه‌هایتان بلند است از ریمل ضدآب استفاده کنید ، همچنین می‌توانید از خط چشم در نزدیکی قسمت انتهایی مژه استفاده کنید ، برای افراد عینکی ریمل‌های مشکی انتخاب بهتری است.

 

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو