مواد غذایی سفید کننده دندان

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 701 views

 

سفید کننده دندان

 

داشتن دندان های سفید و براق، آرزویی است که تقریبا همه ما داریم. اما برای داشتن دندان های سفید باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

قهوه ، چای و نوشابه‌ و سودا همه موجب ایجاد لکه روی دندان‌ها و تیره شدن آنها می‌شوند اما موادغذایی هستند که به سفید کردن دندان‌هایتان به طور طبیعی و به مرور زمان کمک می‌کنند ، البته این موادغذایی به اندازه محصولات حرفه‌ای موثر نیستند اما ارزان قیمت و طبیعی می باشند.

 

توت‌فرنگی : توت‌فرنگی به سفید کردن دندان‌هایتان کمک می‌کند زیرا حاوی آنزیمی به نام اسید مالیک است ، توت ‌فرنگی‌ها را له کنید و روی دندان‌هایتان بمالید و اجازه بدهید پنج دقیقه روی دندان‌ها بماند و بعد با آب شستشو دهید و مسواک بزنید.

 

خوردن کرفس و سیب : این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر دندان‌ها را تمیز و سفید کنند و اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندان‌ها پاک میکنند.

 

مرکبات و آناناس : خوردن میوه‌هایی مثل پرتقال و آناناس موجب می‌شود دهان بزاق بیشتری تولید کند که این باعث شسته شدن طبیعی دندان‌ها می‌شود ، از استفاده مستقیم لیمو و میوه های ترش روی دندان‌ها خودداری کنید  زیرا خاصیت اسیدی آنها می‌تواند موجب اسیب به مینای دندان‌ شود.

 

جوش‌شیرین : برخی از خمیر دندان‌ها حاوی جوش‌شیرین هستند که از گذشته بعنوان ماده سفیدکننده دندان شناخته می‌شده است و این خمیردندان‌ بهتر از خمیردندانی که حاوی جوش‌شیرین نیست پلاک و جرم را از روی دندان‌ها تمیز می‌کند ؛ هر از چندگاهی می‌توانید دندان‌هایتان را با جوش‌شیرین مسواک کنید ، مسواک را مرطوب کنید و داخل جوش شیرین بزنید سپس مسواک بزنید.

 

ماست، شیر ، پنیر : لبنیات حاوی اسید لاکتیک است که از دندان‌ها در برابر پوسیدگی محافظت می‌کند ، در تحقیقی مشخص شد که بچه‌هایی که 4 مرتبه در هفته ماست می‌خورند کمتر از آنهایی که اصلاً ماست نمی‌خورند دچار پوسیدگی و خرابی دندان می‌شوند ؛ محققان تصور می‌کنند که پروتئین موجود در ماست به دندان‌ها چسبیده و از آنها در برابر حمله اسیدهای مضر که موجب پوسیدگی می‌شود محافظت می‌کنند ، پنیرهای سفت برای سفید کردن دندان‌ها بهتر هستند زیرا به از بین بردن ذرات هم کمک می‌کنند.

 

*ساخت خمیردندان سفید کننده خانگی

*سفید کردن دندان با روشهای خانگی

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو