پیشگیری از جوش زدن صورت بعد از اپیلاسیون و بند انداختن

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 917 views

جوش صورت

 

پیشگیری از جوش زدن صورت بعد از اپیلاسیون و بند انداختن

 

خانمهایی که از جوش صورت بعد از بند انداختن رنج میبرید،(غیر از مواردی که فرد دارای پوست حساس هست و به هر صورت جوش میزند) بهتر است از روش Shave استفاده کنید.

همچنین میتوانند با رعائت موارد زیر مانع جوش زدن صورت خود بشوید.
1- تمیز کردن پوست با مواد ضدعفونی کننده قبل از اصلاح صورت

2- ضدعفونی کردن نخ بند با پنبه آغشته به الکل

3- استفاده از نخ کتانی مخصوص بند برای ایجاد کمترین اصطحکاک ( از نخ قرقره استفاده نشود)

4- استفاده از ژل ها و کرم های مخصوص بعد از اپیلاسیون
( این مواد خونهای به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست شده و عاملی برای جوش زدن صورت میشود را خنک کرده و همچنین قرمزی پوست را کم میکند.

5- به محلی که اپیلاسیون شده دست نزنید و از کرمهای آرایشی و یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر میباشد برای ٢۴ ساعت استفاده نکنید. (برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب میکنند و یا منافذ با مواد آرایشی گرفته میشوند)

6- بعد از ۴٨ ساعت از مواد پیلینگ پوست استفاده کنید تا یک لایه از پوستهای مرده را از پوست بردارد و این همان سطحی است که در مقابل رویش مو مقاومت میکند و تبدیل به جوش میشوند. این کار را هر دفعه که حمام میکنید انجام دهید.

7- پس از اتمام کار در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی- کالاندولا- بتامتازون و اکسید دوزینگ می توانید استفاده کنید.

8- بند صورت را هر دو هفته یکبار پشت هم انجام دهید . در این صورت موهایتان زیاد بلند نشده و پوست صورتتان کشیده نمی شود و خود مانع جوش زدن می شود.

*اگر با رعایت همه موارد باز هم جوش زدید بهتر است که به لیزر کردن موی خود فکر کنید. لیزر و الکترولیز یکی از مواردی است که برای اپیلاسون دائم استفاده میشوند.

*ماسک ضد جوش بعد اپیلاسیون صورت

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو