نگهداری از پوست چرب

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 615 views

ا

پوست چرب

 

 

اگر به دنبال توصیه‌هایی برای کاهش چربی یا درمان پوست‌ چرب هستید این مقاله را دنبال کنید.

۱- هر روز چند بار صورتتان را بشویید

بیشتر ما حداقل روزی یکبار پوستمان را می‌شوییم. همه‌ی ما قبل از خواب آرایشمان را پاک می‌کنیم. اما، اگر پوست چرب دارید، روزی چند بار شستن آن بسیار موثر خواهد بود و یکی از آسان‌ترین کارهایی است که برای پوست چرب می‌توان انجام داد. می‌دانم- ممکن است مجبور باشید دوباره آرایش کنید، اما اگر روغن پوست را پاک کنید آرایش بهتر روی پوست می‌ماند. صبح، ظهر و شب پوست را با ملایمت پاک کنید. با این کار تمام کثیفی و گرد و خاکی که چربی پوست به خود جذب کرده پاک می‌شود و از شر ظاهر براق پوست هم راحت می‌شوید.

2- آب فراوان بنوشید

آب برای مرطوب و سالم نگه داشتن پوست مهم است، اما به دفع سموم از سیستم بدن هم کمک می‌کند. بدون آب، سموم وارد منافذ پوست شده و آن را چرب و براق می‌کنند. یک بطری آب همراه خود داشته باشید و در طول روز از آن بنوشید تا پوستتان سالم، مرطوب و بدون روغن بماند! بعلاوه آب موجب روشن و شفاف شدن پوست می شود

3- لوازم آرایش ضد چربی استفاده کنید

چند نوع کرم‌ پودر و پن کک وجود دارد که برای پوست چرب ساخته شده اند، خوب است از آن ها استفاده کنید. آن ها چربی پوست را جذب می کنند و منافذ پوست را هم نمی بندند و به این ترتیب از جوش و لک جلوگیری می کنند. در اغلب داروخانه ها و فروشگاه ها می توانید این محصولات را تهیه کنید. در مورد بهترین محصول برای پوستتان با متخصص مشورت کنید.

۴- کاغذ یا دستمال پاک کننده پوست چرب

می توانید این کاغذ ها را در کیف یا جیب خود داشته باشید چون حجم زیادی اشغال نمی کنند. وقتی احساس کردید پوستتان براق شده، یکی از بسته خارج کنید و نواحی چرب را پاک کنید. کاغذ چربی پوست را جذب کرده و سپس می توانید آرایش یا کرم پوست خود را تجدید کنید. این کاغذ ها ارزان و راحت هستند و می توان آن ها را همیشه با خود به همراه داشت.

5- مرطوب کننده بزنید

شاید از خود بپرسید چگونه لوسیون مرطوب کننده می تواند چربی پوست را برطرف کند. بگذارید برایتان روشن کنم. هر لوسیونی این کار را انجام نمی دهد، اما باید حتماً مرطوب کننده بزنید وگرنه مشکلات دیگری هم، علاوه بر پوست براق، خواهید داشت. چراکه پوست خشک بیشتر چرب و روغنی می شود. می دانم که منطقی به نظر نمی رسید، اما تمام متخصصان این را تایید می کنند. بنابراین از محصولات مرطوب کننده مخصوص پوست چرب استفاده کنید.

6- از ماسک گل استفاده کنید

هر از گاهی یک ماسک گل روی صورت بگذارید. این ماسک چربی اضافه ی پوست را جذب کرده و پوستی شفاف و درخشان به شما می دهد. لازم نیست هر روز این کار را انجام دهید، اما هفته ای یکبار نتایج دلخواه را به شما خواهد داد.

7- تغذیه ی مناسب

آنچه می خورید نقش بسیار بزرگی در ظاهر و سلامت پوست دارد پس به آنچه روزانه می خورید توجه کافی داشته باشید. انواع میوه، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین خالص و لبنیات کم چرب بهترین منابع برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی توصیه شده هستند. کمبود ویتامین B2 می تواند باعث چرب شدن پوست شود، بنابراین سعی کنید غلات کامل، لوبیا و آجیل بخورید.

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو