آموزش رنگساژ و رنساژ

نویسنده : لیلـا | تعداد بازدید : 5,295 views

 

 

رنگساژ و رنساژ

 

رنگساژ و رنساژ 


سایه انداختن از یک رنگ فانتزی روی موهای تمیز و روشن رو بهش میگن رنگساز یا رنساژ.

 

تفاوت رنگساژ و رنساژ : وقتی کل موها را دکلره می کنیم و روی آن رنگ میگذاریم رااصطلاحا رنگساژ میگوییم و اما رنساژ برای زمانی هست که بخواهیم فقط قسمتهایی از مو را دکلره و رنک کنیم مثل مش.

 

 مو را چرا و چطور رنساژ کنیم ؟

یه نکته مهم که معمولا خانمها از اون غافل میشن اینه که رنساژ فقط مال مش نیست و رنگ مو هم هر چند مدت باید رنساژ بشه.
موها وقتی به مواد رنگ و یا مش آغشته میشن در ابتدا خیلی شفاف و زیبا به نظر میرسند ولی بعد از مدتی اون زیبایی و شفافیت اولیه رو کم کم از دست میدند اون وقته که یه رنساژ دوباره زیبایی رو به موی شما بر میگردونه .

برای این عمل مجبور نیستید حتما به آرایشگاه مراجعه کنید و هم وقت و هم هزینه صرف کنید، میتونید به روش زیر عمل کنید.

از ۱ تا ۱۵ سانت رنگ از تیوپ درآمده یعنی ۴/۱ تیوپ از رنگ  مورد نظرتون (بسته به رنگ دلخواه و زمینه موهاتون داره ) که البته معمولا با رنگهای بلوند از  شماره ۸ تا ۱۰  یه رنساژ زیبا در میاد. حالا این رنگ رو با ۷۵ سی سی اکسیدان ۱ و به همون میزان هم آب ترکیب کنید و خوب به هم بزنید، این ترکیب باید از رنگ معمولی که درست میکنید خیلی رقیق تر باشه . بعد مواد رو روی تمام موها پخش کنید و به ارامی شانه کنید . حالا اگه برای مش میخواید رنساژ کنید، زمان مکث ۱ دقیقه و اگه روی رنگ باشه رمان ۱۵ دقیقه کافیه، بعد موها رو آبکشی میکنیم .

 

… اگه زمینه رنگ یا مش شما دودی یا زیتونی یا صورتی و بنفش هر کدوم علاوه بر رنگ خودش پیشنهاد میکنم کمی واریاسیون همون رنگ رو استفاده کنید . البته خیلی کم ، حدود ۱ تا ۳ سانت کافیه .

 

… فراموش نکنید واریاسیون اگه روی مو زیاد بمونه رنگ مو تیره میشه .

 

حالا اومدیم و واریاسیون به هر دلیلی روی مو زیاد موند یا توی مقدارش اشتباه کردید  نگران نباشید با اکسیدان قوی و شامپو روی موها رو ماساژ بدید و بگذارین چند دقیقه به همین حالت بمونه بعد وقتی موها روشنتر شد، موها رو بشویید .
اگه باز هم موها وضعش از این هم خرابتر بود و این روش افاقه نکرد در نهایت میتونید از پودر دکلره مخلوط با اکسیدان و شامپو استفاده کنید و بعد از چند دقیقه موها رو بشویید .

 

… برای اینکه رنساژتون پایدار تر بمونه و به زردی و قرمزی بد رنگ نزنه با هر پایه رنگی که میخواید موها رو رنساژ کنید به اندازه ته سنجاق قفلی رنگ مشکی اضافه کنید .

رنگ مشکی قرمزی و زردی مو ها رو خنثی میکنه و اون رنگ بلوند بدست اومده خیلی خوشرنگتر خواهد شد .

 
همه ی رنساژ ها در اندازه و مقدار از فرمول کلی رنساژ تبعیت می کنند .

مدت مکث رنساژ ده دقیقه است ولی اگر رنگساژ در پنج دقیقه هم جواب داد می توانیم مو را بشوییم .

نحوه ی زدن رنگساژ بر روی کلاه مش یا بطور کلی بر مو مانند شامپو زدن است . با ترکیب این رنگ ها خودتان به راحتی می توانید رنگساژ کنید.

واریاسیون چیست ؟ واریاسیون ها رنگ های قوی هستند که به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرند.بلکه برای ایجاد سایه های دلخواه و یا پوشاندن سایه های نا خواسته به مقدار کم با سایر رنگ ها مخلوط می گردند.

همه رنگ ها قابل تر کیب با هم هستند .کرم روشن کننده E20 را می توان با همه رنگ ها ی دیگر مخلوط کرد و و رنگ های روشن تر بدست آورد و همچنین می توان آنها را به تنهایی با اکسیدان شماره ۱ برای روشن کردن ابرو ها و اکسیدان نمره ۲ برای روشن کردن موی سر استفاده نمود .

پس از آماده نمودن رنگ مو بهتر است آن را بلافاصله استفاده نمایید.

برای رنساژ کردن یک شماره تیره تر از پایه ی دکلره کار می کنید . مثلا اگر پایه ی دکلره به شش برسد رنساز پایه ی پنج استفاده می کنیم .

اگر بخواهیم شدت تن زیتونی و طلایی و دودی را زیاد کنیم از واریاسیون های مربوط استفاده می کنیم .

 

 

تلگرام پارسی بانو

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

رنگ و مش

پوست و مو